Prooviversioon

 
Põlluraamatu prooviversioon on iseenesest täisväärtuslik põlluraamatu programm- st. ilma kärbeteta. Piiranguks on ühel hooajal sisestatud tööde arv, milleks on lubatud 25 tööd ning kogu põllupindala ei saa ületada 100 ha. Kui olete väikepõllupidaja, siis võimalik, et tasuta prooviversioon on teile piisav, et oma põlluraamatut pidada. Kui teie vajadused on suuremad, küsige meilt litsentsinumbrit ja prooviversioon muutub piiranguteta täisversiooniks. Litsents on hektaripõhise hinnaga. Litsents on tähtajatu. Seega igaastased litsentsitasud puuduvad.


Arvutisse laadimine


 • Programmi Põlluraamat 2021 Pro  saate oma arvutisse alla laadida vajutades siia

 • Avaneb aken kus teil on võimalik valida missugusesse kataloogi te oma arvutis soovite installatsioonifaili salvestada (nupp "Save"). Faili nimeks on "PolluraamatPro2021Demo.exe"  Valige selline kataloog, millesse olete harjunud oma  faile salvestama. St. oluline on, et te pärast oskate selle faili üles leida. Kontrollige ühtlasi, et alla laaditud faili suurus teie kõvakettal oleks u. 6,5 MB. Nimelt aeglase interneti ühenduse korral võib ühendus katkeda ja fail jääb poolikuks. Sellise pooliku faili käivitamine annab veateate.  Parool

  Põlluraamatu programmi käivitamisel küsitakse teilt parooli mille saate kui saadate E- maili aadressile polluraamat@optipro.ee  oma  kontaktandmed (kontaktisiku nimi, telefon, ettevõtte nimi, reg. number, aadress, soovitav hektarite arv).


  Installeerimine

  NB! Kui teil on installeeritud mõni varasem Põlluraamatu versioon, aga see ei sisalda teile olulisi andmeid, siis on soovitav see kõigepealt kustutada (kogu C kettal asuv kataloog "polluraamat_pro_demo").

  NB! Programmi saab installeerida ainult "C" kettale, kataloogi "polluraamat_pro_demo". Mujale kopeerides ei tööta
  programm korrektselt. See toimub automaatselt - kasutajal pole vaja kataloogi asukohta muuta. Enamusel arvutitel on "C" ketas olemas (juhtumisi võib ketta nimi olla ka "D", vms.)

  Selleks, et Põlluraamatu programmi kasutama asuda on vaja esmalt käivitada eelnevalt arvutisse laaditud fail  näiteks
  ""PolluraamatPro2021Demo.exe". Piisab kui teete sellel failil hiire vasaku nupuga topeltklõpsu. Seejärel küsitakse teie käest parooli. Nüüd tehakse ekraanile Põlluraamatu ikoon. Teadmiseks, et installeerimise käigus tehti teie arvuti C kettale  uus kataloog nimega "polluraamat_pro_demo", seal asuvadki kõik Põlluraamatu failid. Põhimõtteliselt pole kasutajal vaja ise neid puutuda. Võib juhtuda et windows 7 puhul küsitakse inglise keeles kas programm on korrektselt installeeritud - vastake siis et on küll.

  NB! Viirusetõrje ja tulemüüri tarkvara kasutajad: kui installeerimine ei õnnestu, st. programm ei hakka korralikult tööle, siis proovige viirusetõrje tarkvara ja/või tulemüür ajutiselt välja lülitada. Probleeme on tekitanud n. tulemüüri tarkvara "Avast".

  NB! Installatsioonifaile tohib käivitada ainult üks kord. Kui näiteks hiljem põlluraamatu installatsioonifail uuesti käivitada, lähevad kõik vahepeal tehtud muudatused kaotsi! Seepärast on soovitav alla laaditud installatsioonifailid igaks juhuks kustutada.


  Ettevalmistus kasutamiseks


  Kui teie arvutil on väiksem ekraan (n. 14 tolli) ja resolutsioon e. punktitihedus on 600x800, siis suuremad Põlluraamatu ekraanivormid ei mahu ekraanile hästi ära- alumised nupud ei paista. Seetõttu on vaja ära kaotada ekraani all olev riba kus tavaliselt kuvatakse teile hetkel avatud arvutiprogrammid. Täpsemalt öeldes, on võimalik teha nii, et riba ilmub automaatselt siis kui teda tarvis läheb, n. kui kasutaja viib hiirega kursori (st. nooleke mida saate hiirega liigutada) ekraani alla serva.
  Tegutsege nüüd järgmiselt:  viige kursor eelpool mainitud ribale ekraani alumises servas. Leidke ribal n.ö. vaba pind (mis ei oleks mõni arvutiprogrammi ikoon). Olles kursoriga sellisel vabal pinnal vajutage paremale hiire klahvile. Avanenud menüüst valige "Properties" (st. klõpsake sellele sõnale vasaku hiireklahviga). Avanenud aknas leidke "Auto-hide the taskbar" ja klõpsake hiire vasaku klahviga selle ees asuvasse ruudukesse. Sinna peab tekkima "linnuke". Seejärel vajutage samas aknas "Apply" ning seejärel "OK". Ongi kõik. Ekraani all olev riba peaks nüüd ära kaduma (siis kindlasti kui ekraani vabal taustapinnal kuhugi hiirega klõpsate).


  Käivitamine

  Kui ekraanil paistab Põlluraamatu ikoon, siis vajutage sellel hiire vasaku klahviga topeltklõps.

  © Eero Ivask 2004 - 2020